Miroslava a trecut în frunte!

luni, 06 octombrie 2014, 01:42

Ştiinţa a învins cu 2-1 pe CSM Roman, în etapa a VI-a a Ligii a III-a de fotbal

Ştiinţa Miroslava a câştigat derbiul etapei a VI-a a Seriei I a Ligii a III-a de fotbal. Sâmbătă, formaţia ieşeană a învins cu scorul de 2-1 (0-0) pe CSM Petrotub Roman,după un meci plin de dramatism. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 49, prin Întuneric, gazdele au egalat în minutul 73, prin Botezatu, şi au marcat golul decisiv în ultimul minut, prin Tăcuţanu. Antrenorii Cristi Ungureanu şi Irinel Ionescu au început jocul în formula Avram – Tăcuţanu, Gheorghiu, D. Munteanu, Maxim, Talpan, Chimir, Săriţanu, Strungariu, Botezatu, Abuzătoaei, în actul doi intrând Tofan, Loghin şi Caragea. În urma acestui rezultat, Ştiinţa a trecut pe primul loc al clasamentului, cu 15 puncte, pe podium situându-se şi Cetatea Târgu Neamţ şi AFC Csikszereda, fiecare cu câte 13 puncte. Iată celelalte rezultate ale rundei cu numărul VI: FC Păpăuţi – Aerostar Bacău 1-1; CSM Paşcani – AFC Csikszereda 1-1 (oaspeţii au egalat în minutul 89); Sporting Lieşti – FC Zagon 2-1; Bucovina Rădăuţi – Cetatea 0-0; Bucovina Pojorâta – Sepsi Sfîntu Gheorghe 3-0. Ceahlăul II Piatra Neamţ a stat.