Remiză cu lanterna

luni, 11 noiembrie 2013, 02:50
1 MIN

Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi 1-1 (0-0), în Liga a III-a de fotbal

Ştiinţa Miroslava nu reuşeşte să iasă din pasa proastă în care a intrat de câteva etape. Formaţia pregătită de Cristi Ungureanu şi Irinel Ionescu a remizat la sfârşitul săptămânii trecute, pe teren propriu, 1-1 (0-0) cu “lanterna” seriei I a Ligii a III-a, Bucovina Rădăuţi, echipă care nu are nicio victorie în acest sezon! Gazdele au deschis scorul prin Bolboceanu, în minutul 66, însă au fost egalate cu şapte minute înainte de final, ca urmare a golului marcat de Popescu. Iată celelalte rezultate ale etapei a XII-a: CSM Paşcani – Bucovina Pojorîta 2-0; CSM Moineşti – Aerostar Bacău 2-1; FCM Dorohoi – Cetatea Tîrgu Neamţ 4-0; Ceahlăul II Piatra Neamţ – Sporting Suceava 0-3. CSM Roman a stat. Ştiinţa se află pe locul IV, cu 19 puncte, în timp ce echipa din Paşcani se situează pe poziţia a VI-a, cu 18 puncte.