Test cu polonezii

marți, 03 februarie 2015, 02:44

Astăzi, de la ora 15:00, CSMS joacă în compania formaţiei Korona Kielce în care evoluează fostul stelist Pawel Golanski

CSMS Iaşi dispută astăzi, de la ora 15:00, al treilea meci de verificare din acest an. În Antalya, acolo unde se află în cantonament, echipa ieşeană va întâlni formaţia Korona Kielce, după ce, iniţial, se anunţase că Iaşul va întâlni o altă echipă din Polonia, Ruch Chorzow. Informaţia a fost anunţată de oficiali ai clubului ieşean.

Korona a încheiat sezonul trecut pe locul XIII, iar acum iernează pe locul XIV în prima ligă polonă, eşalon care cuprinde XVI formaţii. În lotul echipei care nu are niciun trofeu cucerit (în 2007 a jucat finala Cupei, iar cea mai bună poziţie ocupată în campionat a fost V) figurează, printre alţii, şi doi jucători care au evoluat în România anii trecuţi: portarul lituanian Vytautas Cerniauskas, fost la FC Vaslui, şi fundaşul dreapta Pawel Golanski, care a trecut şi pe la Steaua.