Hirlaul la baraj

duminică, 26 mai 2002, 23:00

Ieri, la Hirlau s-a disputat returul finalei diviziei D iesene la fotbal intre Viitorul Hirlau si Viitorul Tirgu Frumos. Gazdele au reusit pina la pauza sa anuleze avantajul luat de gruparea din Tirgu Frumos in tur datorita golului reusit de Florea. Hirlaul s-a dezlantuit dupa pauza, Asavoaie reusind o "dubla" care a dus scorul la 3-0. Oaspetii au cedat si nervos raminind in inferioritate numerica cu un sfert de ora inainte final si in 9 jucatori de cimp in minutul 81. In acel moment, Viitorul Tirgu Frumos s-a retras de pe teren considerind ca a fost dezavantajata de arbitrul Marius Paraschiv.
Drept urmare, la barajul pentru promovare in divizia C, programat pe 8 iunie cu campioana judetului Vaslui, s-a calificat Viitorul Hirlau. (OM)