Laminorul merge mai departe in Cupa Romaniei

joi, 16 august 2001, 23:00
1 MIN

Miercuri, 15 august, la Bicaz, Laminorul Roman a jucat in compania divizionarei C Cimentul Bicaz, partida ce a contat pentru preliminariile Cupei Romaniei la fotbal. La finalul intilnirii, romascanii au reusit sa se impuna cu scorul de 2-1, golurile tevarilor fiind inscrise de catre Barbinta – in minutul 20 si Tapu – in minutul 58. Dupa o dominare neta a tevarilor, in prima parte a jocului, timp in care gazdele nu prea au trecut de jumatatea terenului, in cel de-al doilea mitan tevarii au mai redus ritmul, lucru care le-a permis gazdelor sa treaca mai des de centrul terenului si chiar sa inscrie un gol, in urma unei ezitari a portarului Caragata.
"A fost un joc destul de usor pentru echipa noastra, deoarece nici adversarul pe care l-am intilnit nu a fost unul prea valoros. Speram sa avem astfel de evolutii si pe viitor, atit in Cupa Romaniei, cit si in campionat. Echipa s-a mobilizat foarte bine. Am reusit sa ne impunem lejer, chiar daca scorul nu a aratat-o", a declarat Alexandru Ostafe, ofiterul de presa al clubului Laminorul Roman.
In partida de la Bicaz, antrenorul principal al tevarilor, profesorul Ioan Radu a aliniat urmatoarea echipa: Caragata – Beceru, Ghidarcea, Dinu, Cozma – Soimaru, Gheorghiu, Zaharia, Mitruc – Tapu si Barbinta. Au mai evoluat Ghinea, Andries si Cimpeanu. (Bogdan GOTCA)