Victorie la scor cu HC Vaslui

sâmbătă, 22 martie 2003, 00:00

Dupa doua infringeri la limita, in deplasare, cu Stiinta Bacau si Ambro Suceava, handbalistii de la Politehnica Iasi au reusit sa-si apropie joi seara un succes la Vaslui, dupa ce au trecut de colega de serie cu scorul de 44-29. Disputata pe parcursul a trei reprize de cite 25 de minute (incheiate cu scorul de 14-10, 11-10 si 19-9), intilnirea a fost dominata clar de elevii antrenorului Costel Schender, care de aceasta data s-a aratat multumit de nivelul de pregatire. „Ma multumeste miscarea in teren a jucatorilor si modul cum au rezolvat atacul. Probleme au ramas doar in ceea ce priveste apararea dar pe care sper sa le rezolvam in scurt timp.” – ne-a declarat tehnicianul iesenilor, liderul seriei I a Diviziei A urmind sa mai joace saptamina viitoare doua partide amicale cu juniorii de la LPS. Incepind de luni Politehnica va efectua pregatirea in aer liber pentru ca jucatorii sa intre in atmosfera partidei din prima etapa a returului, programata simbata viitoare la Adjud. (L.M.)