Buzărnescu şi Niculescu s-au calificat în semifinalele probei de dublu la Limoges

joi, 08 noiembrie 2018, 21:19

Echipa formată din Mihaela Buzărnescu și Monica Niculescu s-a calificat, joi, în semifinalele turneului de la Limoges, după ce a învins echipa cehă Petra Krejsova/Jesika Maleckova, scor 6-4, 2-6, 10-7. Principalele favorite au avut nevoie de o oră şi 23 de minute pentru a obţine victoria.

În semifinale, Mihaela și Monica se vor duela cu cuplul ruso-kazah Veronika Kudermetova/Galina Voskoboeva, cap de serie numărul trei.

Pe tabloul de simplu de la Limoges s-au aflat patru românce. Singura rămasă în competiție este Ana Bogdan, care va evolua în sferturi împotriva învingătoarei din partida Audrey Albie (393 WTA) și Evgeniya Rodina (88 WTA).