Fiorentina a învins AS Roma la scor de handbal şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei

miercuri, 30 ianuarie 2019, 22:43

Formaţia Fiorentina a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 7-1, echipa AS Roma, în sferturile de finală ale Cupei Italiei şi s-a calificat în semifinalele competiţiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Chiesa ‘7, ’18, ’74, Muriel ’33, Benassi ’66 şi Simeone ’79, ‘89. Pentru AS Roma a înscris Kolarov, în minutul 28. În minutul 72, de la oaspeţi a fost eliminat Dzeko. În semifinale mai este calificată echipa AC Milan, care a învins marţi formaţia Napoli, scor 2-0. Partida Atalanta – Juventus are loc tot miercuri, iar ultima confruntare din sferturi, Inter Milano – Lazio, este programată joi.