Ibrahimovici, după ce a marcat două goluri pentru AC Milan: Sunt ca Benjamin Button: M-am născut bătrân, dar voi muri tânăr

marți, 22 septembrie 2020, 12:11
1 MIN

Atacantul Zlatan Ibrahimovici s-a comparat cu personajul de film Benjamin Button, după ce a adus victoria echipei AC Milan, scor 2-0, în meciul cu Bologna, din campionatul Italiei.

"Dacă aveam 20 de ani, aş fi marcat patru goluri, dar am 39 (n.r – la 3 octombrie).Sunt ca Benjamin Button: m-am născut bătrân, dar voi muri tânăr", a spus el.

Formaţia AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu pe banca de rezerve, a învins, luni, pe teren propriu, echipa Bologna, scor 2-0, în prima etapă din campionatul Italiei. Golurile au fost marcate de Zlatan Ibrahimovici, în minutele 35 şi 51 – ultimul din penalti. Bologna a avut un jucător eliminat în minutul 88.