FCSB vrea să învingă Poli Iaşi cu ajutorul lui Iaşi Mihai Pintilii şi Harlem Gnohere

sâmbătă, 17 august 2019, 12:17

FCSB va înfrunta duminică Poli Iaşi, iar antrenorul Vergil Andronache a anunţat că Mihai Pintilii şi Harlem Gnohere ar putea intra pe teren în meciul din etapa 6.

Vergil Andronache speră să-i poată folosi pe amânoi în meciul cu Poli Iaşi: "Pintilii şi Gnohere sunt apţi pentru meciul cu Poli Iaşi. Unul dintre ei cu siguranţă va fi pe teren. Poate chiar amândoi. Probabil şi Roman va fi în lot. Medicii ştiu situaţia lui Filip, dar probabil că va fi ceva de durată medie", a spus Andronache, sâmbătă, la conferinţa de presă.

Mihai Pintilii a fost rezervă cu Mlada Boleslav, revenind astfel în lot după o pauză de 129 de zile. De partea cealaltă Gnohere nu a mai jucat de pe 5 mai, de la acel 2-0 cu Craiova. Gnohere a ieşit accidentat în minutul 17, iar de atunci n-a mai prins lotul. Cotat la 2.5 milioane de euro, Gnohere a fost principalul marcator al FCSB-ului din ultimele două sezoane. În stagiunea anterioară a marcat 19 goluri în 35 de meciuri.