N-au mai jucat la fel

joi, 07 mai 2009, 20:48

In fata unei echipe mult intinerite fata de cea care cistiga in toamna la Iasi Politehnica n-a mai facut meciul bun de simbata pentru ca si-a tratat superior adversarul si a tratat cu superficialitate multe dintre situatiile pe care le-a avut. Startul a fost la indemina oaspetilor apoi iesenii au revenit dar nu s-au putut desprinde la mai mult de doua goluri diferenta in prima repriza. Neatentii in aparare, ratari in atac si portari care au combinat bune cu rele, toate acestea l-au facut pe antrenorul Costel Schender sa ia atitudine la pauza, in vestiar. Reprosurile si-au facut efectul si, la reluare, in opt minute Politehnica a jucat ca la carte, a marcat de opt ori, n-a primit nimic si tabela arata 25-15. Peste alte sapte minute s-a ajuns si la diferenta maxima (31-18) pentru ca interii Ifrim si mai ales Caciuc au punctat permanent, Velicu a fost activ, Motrevici a aparut si el la finalizare pe doua contraatacuri iar in poarta Buga a prins mai bine cita vreme a fost si mai bine acoperit. Insa, dupa ce s-au vazut cu sacii in caruta, gazdele s-au complacut din nou in mediocritate. Au incercat sa faca spectacol dar n-au reusit, au gresit mult, au ratat la fel si doar faptul ca nemtenii n-au avut suficienta forta a facut ca tabela sa arate la final o diferenta relaxanta.

Pentru Politehnica au evoluat: Buga, Mitrofan – Velicu (6 goluri), Elisei (1), Ifrim (11, 3 din 7m), Ciocoiu, Barbulescu (1), Motrevici (3, 1 din 7m), Oniga (3), Horopciuc, Caciuc (13), Iftimi (1) si Petrea (1).

Etapa urmatoare este programata pe 13 mai atunci cind iesenii intilnesc la Suceava lanterna Bucovina II